FAQ

Zde naleznete odpovědi na časté dotazy a více informací o sedlech. 

Pokud přesto nenajdete odpověď na vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat.

SEND US A MESSAGE

  CONTACT INFORMATION

  50 East 52nd Street
  Brooklyn, NY 10022
  United States

  +1322224332
  +4643758533

  info@google.com
  support@google.com

  Do you have questions about how we can help your company? Send us an email and we’ll get in touch shortly.

  SHOPPING INFORMATION

  Co je to konzolová kostra?

  Konzolová kostra svým přirozeným tvarem poskytuje samostatný a přizpůsobený tvar specifický pro koně a jezdce, což vede k většímu pohodlí pro oba. Přirozená struktura sedla ve tvaru C dále nabízí dynamickou flexibilitu, která dovoluje pohyb s koněm a zároveň podporuje rovnováhu jezdce.

  Jak může jedno sedlo sedět různým koňským hřbetům?

  Konzolová kostra umožňuje „dynamickou flexi“. Sedlo materiálem a tvarem nabízí přirozenou flexi, která zajišťuje, že se kůň může během jízdy volně pohybovat a natahovat. Vzhledem k tomu, že se sedlo mimo jiné rozšiřuje a smršťuje v souladu s pohybem koně, padne jak širším, tak užším typům koní a není třeba přepasovat během různých fází kondice a nasvalení. Toto přivítají obzvláště ti, kteří mají více koní, protože jednoduše přesunou sedlo z jednoho koně na druhého. Díky systému výměnných panelů je možné panely měnit podle potřeby tak, aby seděly různým koním, místo toho, aby se přešlo na úplně jiné sedlo. Přestože bylo sedlo Bua navrženo tak, aby pasovalo na řadu koní, jako všechna sedla, nemusí sedět úplně každému. Proto doporučujeme sedlo vyzkoušet na vašem koni, abyste měli jistotu, že sedí správně.

  Čím se kostra Bua sedla liší od tradiční kostry?

  Kostra sedel Bua se od tradičních koster liší tím, že je konzolová. Konzolová kostra je jako dvě sedla v jednom. Sedlo je díky této kostře přizpůsobeno zároveň jezdci i hřbetu koně. To znamená, že se kostra přizpůsobí tvaru koně a jezdce již předtím, než je vyplněno pěnou. Druhou výhodou konzolové kostry je „dynamická flexe“. Sedlo materiálem a tvarem nabízí přirozenou flexi, která zajišťuje, že se kůň může během jízdy volně pohybovat a natahovat. Sedlo se také rozšiřuje a smršťuje, díky čemuž sedne mnoha různým typům koní – širokým či úzkým, stejně tak, jako se přizpůsobí koni procházejícím různými fázemi kondice a vývinu.

  Je bezkostrové?

  Ne. Sedlo Bua není bezkostrové sedlo, ale využívá konzolovou kostru, která je jako dvě kostry v jedné. Díky této konzolové kostře na rozdíl od tradiční kostry, která se v sedlech nejčastěji vyskytuje, a díky panelům, umožňuje dynamickou flexi. Viz. „Čím se kostra Bua sedla liší od tradiční kostry“.

  Co tvoří sedlo Bua?

  Sedlo Bua se skládá z:

  • Patentované konzolové kostry
  • Měkkého posedlí
  • Dvou sad bočnic, které lze měnit podle disciplíny bez potřeby dalšího sedla (lze zakoupit všestranné, skokové a drezurní bočnice)
  • Dvou sad panelů, které jsou umístěny pod konzolovou kostrou a lze je upravovat a měnit podle potřeby, aby sedly různým koním či v průběhu času a svalového vývoje koně. Lze s nimi snadno pracovat, vzhledem k tomu, že jsou na suchý zip.
  Jaké jsou výhody konzolového sedla pro koně?

  Konzolové sedlo je jako dvě sedla v jednom. Sedlo díky konzolové kostře nabízí současně sedlo přizpůsobené jezdci a sedlo přizpůsobené hřbetu koně. To znamená, že kostra se přizpůsobí tvaru koně a jezdce už předtím, než se vyplní pěnou. K přizpůsobení dochází také dynamickou flexí uhlíkových vláken uvnitř kostry. Materiál z uhlíkových vláken nabízí přirozenou flexi a umožňuje kostře se volně pohybovat s přirozeným pohybem koně. Tento materiál také umožňuje, aby se sedlo přirozeně roztahovalo a smršťovalo v závislosti na stavbě koně, stejně tak, jako umožňuje sedlu přizpůsobení se různým úrovním vývoje zádových svalů. Díky systému výměnných panelů je možné panely podle potřeby měnit tak, aby seděly na různé koně, namísto toho, abyste museli měnit sedlo za jiné. Dále sedlo umožňuje jezdci optimalizovat kompresi kostry díky dvěma možnostem nastavení: TREK a SPORT. Režim Trek nabízí měkčí jízdu, kde je prioritou maximální pohodlí. Je zvláště vhodné pro dlouhé pohodové vyjížďky. Sportovní režim na druhou stranu vše zpevní, optimalizuje komunikaci mezi koněm a jezdcem a je preferovaným nastavením profesionálních a soutěžních jezdců. Existuje řada dalších klíčových výhod, včetně neuvěřitelně nízké hmotnosti sedla.

  Jaké jsou výhody konzolového sedla pro jezdce? Umožňuje konzolová kostra kontaktní sed?

  Znovu a znovu se dovídáme o neuvěřitelném pohodlí, které sedlo poskytuje a které nemá konkurenci. Dále si jezdci chválí jistý sed s těsným kontaktem mezi sedlem a nohou. Toto pronesla mezinárodní šampionka Jody Hartstoneová, jezdkyně Grand Prix Nového Zélandu v drezuře, vítězka Tri Nations Dressage Derby v Jižní Africe v roce 2007 a mezinárodní trenérka Equine Learning Theory: „První věcí, která mě, když jsem seděla v sedle, zaujala, byla celková rovnováha a pohodlí, které poskytovalo. Sedlo se stlačilo, když jsem do něj sedla a okamžitě jsem cítila stabilitu. Byla jsem ohromena kontaktem, který sedlo umožnilo. Bylo velmi snadné odhadnout všechny čtyři údery kopyt koně a mít těsný kontakt s koňským hřbetem. Bylo také zřejmé, že kůň mohl snáz rozpoznat jezdcův sed, ve srovnání s běžnými kostrovými sedly. Konzolové sedlo bylo velmi pohodlné na cval a skákání a výborně zmenšilo otřesy na hřbetě koně, pokud měl jezdec těžký sed nebo ztratil rovnováhu a spadl zpět do sedla.“

  Jak se testuje životnost sedla?

  Sedlo Bua bylo testováno v milionech cyklů. Přísný testovací režim prováděný v laboratorních podmínkách prokázal, že materiály, výrobní proces a konečný designový koncept byly odolné a vyrobené tak aby vydržely.

  Všechna sedla Bua se dodávají s jednoletou zárukou na všechny díly. Na konzolovou kostru je dvouletá záruka.

  Pro jaké disciplíny je sedlo Bua vhodné?

  Sedlo Bua lze použít pro jakoukoli jezdeckou disciplínu. Ať už jezdíte parkur, drezuru, vytrvalost nebo jen rekreačně, sedlo je vhodné pro všechny jezdce.

  Proč je sedlo k dispozici pouze v jedné velikosti?

  V současné době je sedlo Bua dostupné s velikostí posedlí 17,5“, tedy 44 cm, vzhledem k designu konzolové kostry. Zjistili jsme, že lidem, kteří jezdí ve velikostech 16,5“ – 18“ (42 cm – 46 cm) bez problémů sedlo Bua sedne. Hledají se způsoby, jak rozšířit nabídku o větší rozměry sedel a na stránkách najdete aktualizace, jakmile budou k dispozici.

  Mohu si nechat sedlo napasovat na svého koně?

  Ano. Můžete. Díky systému výměnných panelů, který se používá v kombinaci s konzolovou kostrou, je velmi snadné upravit panely tak, aby vyhovovaly vašemu koni. Můžete přidat nebo ubrat pěnu podle svých představ nebo přidat podložky do panelů, abyste zajistili, že sedlo na hřbetě vašeho koně správně sedí. Stejně tak se panely mění spolu s vývojem hřbetu vašeho koně. Standardní pěnové panely, které jsou v naší nabídce, pojmou nejrozmanitější druhy koní, ale panely si můžete podle potřeby vyladit sami. Nedodáváme podložky, ale většina běžných podložek pro sedlové panely funguje i s našimi panely.

  Jaká sedla Bua jsou k dispozici?

  V současné době nabízíme skoková, všestranná, drezurní a vytrvalostní sedla. Inovativní design konzolové kostry je stejný pro všechny modely, sedla se liší převážně bočnicemi a materiálem. Díky modulárnímu designu si při zakoupení skokového sedla můžete objednat pár drezurních bočnic a bočnice podle potřeby vyměnit.

  Vypruží mě design Bua ze sedla?

  Při první jízdě v sedle Bua to může být zpočátku trochu jiné, než na co jste zvyklí, vzhledem ke konzolové kostře. Mnoho jezdců zjišťuje, že se po několika minutách přizpůsobí sedlu a jsou naprosto nadšeni z toho, jak se při jízdě cítí, a že mohou mnohem lépe cítit svého koně. Samotná koncepce sedla je navržena pro pohodlí koně a jezdce a není navržena tak, aby vás vypružila či odrážela ze sedla. Na první pohled se může zdát, že by vás odrazila, ale při jízdě v sedle se často dozvídáme, že jezdci se na konzolové kostře cítí bezpečněji než na tradiční. Sedlo jezdci umožňuje optimalizovat kompresi kostry díky dvěma volitelným nastavením, režimu „TREK“ a „SPORT“. Režim Trek nabízí měkčí jízdu, kde je kladen důraz na maximální pohodlí a je zvláště vhodný pro dlouhé pohodové vyjížďky. Sportovní režim na druhé straně vše zpevní, optimalizuje odezvu mezi koněm a jezdcem, je ideální pro soutěže a preferovaným nastavením profesionálních jezdců.

  Kolik sedlo Bua váží?

  Sedlo Bua je jedním z nejlehčích sedel na trhu, většina modelů váží pouhé 4 kg.

  PAYMENT INFORMATION

  PAYMENT INFORMATION

  How is the recipient reimbursed?

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  Can I be reimbursed through the original payment method?

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  Can the country receiving the shipment be different than the country of purchase?

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  How can I return an item?

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  Will I receive the same product that I see in the picture?

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  Will you restock items indicated as “out of stock?”

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  ORDERS AND RETURNS

  Delivery charges for orders from the Online Shop?

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  How long will delivery take?

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  What exactly happens after ordering?

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  How long does the delivery take and how much does it cost?

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  Which browser is best to use the site?

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  How do I subscribe to the newsletter?

  Ad vivamus nullam scelerisque a neque suspendisse consectetur fringilla a suspendisse proin senectus lobortis lacinia sem parturient dapibus ad aliquet maecenas dis neque.

  Torquent posuere vel id sagittis urna placerat ridiculus odio vestibulum donec tristique a nisl eros conubia condimentum nunc quisque nibh adipiscing habitasse parturient suspendisse proin a pharetra commodo leo tincidunt lobortis lacinia sem parturient dapibus.